Z wielką radością i ekscytacją prezentujemy Wam efekt naszej ponad rocznej pracy – markę MonsMare. Markę, która zrodziła się z potrzeby serca, tęsknoty za wolnością, ekologicznej odpowiedzialności oraz niechęci do konsumpcyjnego stylu życia.

Odzież MonsMare to produkt głęboko przemyślany, stworzony bez pośpiechu, metodą prób i błędów, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zapraszamy Was w krótką podróż po wydarzeniach, które doprowadziły nas do tego właśnie miejsca.

MonsMare to serce

Serce MonsMare to jej założycielka – Edyta Watkowska. Bezpośrednią styczność z konstruowaniem odzieży miała już jako dziecko, za sprawą babci Bronisławy – szwaczki z legnickich Zakładów Przemysłu Odzieżowego „Elpo”. Materiały, wykroje, dodatki były w domu niczym chleb powszedni i stanowiły znakomite środowisko do pozyskiwania wiedzy z dziedziny krawiectwa, dosłownie od podszewki.

Jednak, jak to w życiu bywa, ścieżka zawodowa poprowadziła w innym kierunku. Wiele lat spędzonych w warszawskim środowisku finansowym to nieocenione pokłady doświadczenia w kwestiach przedsiębiorczości oraz prowadzenia biznesu. Praca w korporacjach i funduszach pozwoliła nie tylko poznać realia polskiej gospodarki, jej potrzeby, możliwości i problemy, ale także wyklarować jednoznaczny pogląd na to, co właściwie w życiu jest ważne.

MonsMare to pasja

Pomysł na markę MonsMare zrodził się w czasie pandemii. Izolacja i zamknięcie wzmogły tęsknotę za wolnością, którą daje kontakt z naturą. Za wypadami nad morze i w góry, za ukochaną „deską”: windsurfingiem, kitesurfingiem i snowboardem, za wiatrem, bryzą i adrenaliną.

Koncepcja obejmowała odzież, która nie tylko zachwyci funkcjonalnością osoby czynnie uprawiające sport, ale i wyrazi konkretny styl życia. Sprawdzi się na plaży, ale także w miejskiej dżungli. Nasze kolekcje kierujemy do poszukiwaczy przygód, ale i osób, które marzą o tym, żeby hawajski vibe czuć nawet grudniowa nocą.

Jeśli więc każdą wolną chwilę spędzasz ślizgając się po grzbietach fal, ujarzmiając wiatr lub szusując pomiędzy płatkami śniegu – cudownie! Jesteśmy tu właśnie dla Ciebie! Jeśli jednak sporty ekstremalne nie są Twoim konikiem, ale przemawia do Ciebie klimat i pozytywne wibracje, jakie niesie ze sobą towarzyszący im kontakt z naturą – witamy Cię równie serdecznie!

MonsMare to świadomość ekologiczna

Dlaczego od koncepcji do ostatecznego produktu prowadziła tak długa droga? Ponieważ zależało nam, żeby absolutnie każdy aspekt produkcji był zgodny z naszą ideologią. Osobiście sprawdziliśmy wszystko: od materiałów, przez dodatki, po metki. Szukaliśmy partnerów, którzy podzielają naszą troskę o Ziemię i stawiają na ekologię oraz recykling. Ponadto, staramy się ograniczać ślad węglowy, inwestując w rodzimych, lokalnych producentów i rzemieślników.

Najważniejszy jest jednak dla nas aspekt ludzki. Dobierając partnerów zwracamy uwagę nie tylko na najwyższą jakość proponowanych surowców, ale i sposób traktowania pracowników. Chcemy, aby pozytywna energia kumulowała się w naszych ubraniach od samego początku ich drogi produkcyjnej.

MonsMare to slow fashion

W MonsMare przedkładamy to co dobre i trwałe nad to, co szybkie i łatwe. Kierujemy naszą ofertę do podobnie myślących ludzi, dla których ważne jest nie tylko co mają na sobie, ale i jakim kosztem dana rzecz została wyprodukowana oraz jak długo im posłuży. Tworzymy alternatywę dla masowej tandety, oferując Wam stylową i praktyczną odzież na lata.

Jeśli celujesz w aktywny styl życia, cenisz sobie wygodę, nietuzinkowość oraz ekologiczną odpowiedzialność – zakochasz się w nas!