Działaj na przekór. Odwaga się opłaca.

Zapraszamy Cię, poznaj naszą historię

Czy przy aktualnej sytuacji gospodarczej można z sukcesem wskrzesić i wdrożyć rodzinną, rzemieślniczą tradycję krawiecką? Czy warto zrobić krok w tył i pomimo upływającego czasu odkopać stare wykroje, projekty, taśmy krawieckie czy skrawki dzianin i tkanin?

Te pytanie zadawaliśmy sobie, obserwując, jak wokół pojawia się coraz więcej firm, produkujących masowe ubrania, tzw. fast fashion. Widzieliśmy, że taki styl działania nie jest dla nas, chcieliśmy od niego uciec, ominąć każdą drogę prowadzącą „na skróty”. My chcieliśmy czegoś więcej! Powrotu do naszych korzeni, do Legnicy i Wrocławia, czyli do czasów kiedy podstawą rzemiosła było dopasowywanie ubrań do osób które je noszą, podkreśleniu jej charakteru i zasygnalizowaniu otoczeniu o unikalności i wyjątkowości wykonania.

Dlatego stworzyliśmy własną ścieżkę produkcji, w oparciu o nasze własne doświadczenie i nasze własne zasady.

MonsMare to deklaracja stylu życia

Marka MonsMare stała się odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych, którzy nie chcą podążać utartymi ścieżkami, są ciekawi i odważni, pragną odkrywać świat i żyć pełnią życia! To wyraz silnej fascynacji naturą: majestatem gór i morskich fal (dosłowne tłumaczenie nazwy marki z języka łacińskiego znaczy Mons – góra, Mare – morze). Jej regenerująca moc, nieskrępowana wolność i niezłomna siła były inspiracją na długim etapie tworzenia marki.
Dlatego od samego początku istnienia, MonsMare definiowała styl życia jej fanów – klientów. Zarówno na kitesurferskich spotach, stokach górskich, jak i podczas spotkań biznesowych w centrum wielkich miast, idealnie nadaje się do wielu stylizacji.

Dziś MonsMare łączy tradycje z nowoczesnością. Nie boi się nowych rozwiązań i często wykracza poza przyjęte normy. Wracając do źródeł rozwija ponadczasowy styl, doskonałą jakość personalizowanych, gigantycznych trójwymiarowych haftów, na nowo definiuje komfort i luz noszenia, współpracuje z młodymi artystami grafikami z bohemy surfeskiej i snowbordowej – słowem tworzy niespotykane i unikatowe konstrukcje dla niebanalnych ludzi.

Kto za tym wszystkim stoi?

Nasza działalność oparta jest na solidnych podstawach – rodzinnym wsparciu krawieckim oraz biznesowym doświadczeniu wyniesionym z dotychczasowej pracy w międzynarodowych korporacjach, bankach czy w dedykowanych na rzecz wsparcia polskich przedsiębiorców unijnych instrumentach finansowych.
Za gotowe produkty odpowiada cały zespół, ale samą koncepcję stworzyła Edyta Watkowska, kobieta od lat związana ze światem funduszy unijnych. Życiowe drogi sprawiły, że z urokliwego Dolnego Śląska przeniosła się do tętniącej życiem stolicy.

Tam pracowała w międzynarodowych projektach, szkoliła i wspierała innowacyjność oraz przedsiębiorczość rozmaitych firm, z sukcesem pozyskała milionowe dofinasowanie na rzecz uczelni wyższej czy wakeparku. Później przyszedł czas na pracę ekspercką przy ocenie różnorodnych projektów inwestycyjnych aplikujących o wsparcie finansowe, czas na skończenie studiów doktoranckich z prawa na Uniwersytecie Warszawskim, prowadzenie zajęć ze studentami oraz dalszą pracę analityka w branży międzynarodowej. To wszystko stanowiło jej codzienność.

Śmiałe kroki zawodowe pozwoliły Edycie zdobyć doświadczenie i uznanie w środowisku. Jednak pragnęła także znaleźć równowagę. Jej odskocznią stał się sport. Próbowała różnych dyscyplin, ale to dopiero kitesurfing dał jej to, co naprawdę kocha: poczucie bliskości z naturą, szybkość, element ryzyka i co najważniejsze – kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. To było to!

MonsMare – oryginalne produkty na lata

Wyróżniamy się niespotykaną do tej pory techniką znakowania i oryginalnością haftów, dopracowaniem i świetną ich jakością. Są to hafty przestrzenne, trójwymiarowe czyli wypukle. Niebagatelnych rozmiarów czyli zakrywające większą część pleców produktów marki MonsMare, naszyte na dodatkowych panelach przez co każdy produkt prezentuje się efektownie i elegancko, podkreśla prestiż, unikatowość i klasę premium. Jest trwały odporny na ścieranie i pranie.

Już nie musisz się martwić, ze twój ulubiony wzór na odzieży straci kolor, haft . W ofercie można znaleźć odzież damską, męską oraz oversize, czyli nasze fasony to luźne i wydłużone kroje, uszyte z jednych z najgrubszych dostępnych dzianin z mnóstwem kieszonek zabezpieczonych zamknięciem na zamek. Wszystko po to, by czuć komfort i wyróżnić się z tłumu.

Działamy tu i teraz, myślimy o przyszłości

Tak jak w środowisku pasjonatów kitesurfingu i snowboardingu panuje luz oraz króluje radość z obcowania z innymi ludźmi, tak i my chcieliśmy zainspirować się tym klimatem, tworząc markę MonsMare. Dlatego też działamy w swoim tempie, konsekwentnie dążąc do wyznaczonego celu. Nie ma mowy o kompromisach. Taka droga wymaga czasu.

Chcemy działać lokalnie, etycznie i ekologicznie. Co to oznacza? Skróciliśmy łańcuch dostaw, kupujemy surowce bezpośrednio od wytwórców a także drukujemy i pakujemy na papierze pochodzącym z recyclingu. Szukamy polskich rodzimych przedsiębiorców, dostawców i zapraszamy do partnerskiej współpracy konstruktorów, artystów czy całe szwalnie. Szyjemy z dzianin wytwarzanych z poszanowaniem środowiska, a przy wykonywaniu haftów zużywamy minimalne ilości wody i energii.

Wszystko po to, abyś miał szansę kupić produkt, który nie tylko sprawdzi się, jako odzież, lecz także zrobi coś dobrego dla społeczności.

Dla kogo szyjemy nasze ubrania?

Masz więcej, żyjesz szybciej. Jednak czasami warto zwolnić. Jeśli tak jak my najczęściej wciskasz gaz do dechy, wiesz też z pewnością, jak ważny jest hamulec. Dlatego też wspieramy tych, którzy żyją intensywnie, ale z równą pasją odpoczywają.

Nasze produkty mogą stać się podstawą Twojej garderoby, po którą sięgniesz zawsze wtedy, gdy będziesz mieć ochotę na schronienie się przed nadmorskim wiatrem czy górskim chłodem. Niech te ubrania zbierają z Tobą najlepsze wspomnienia.

Zadbaliśmy o to, aby nasz asortyment był niezwykle dopracowany i towarzyszył Ci w wielu sytuacjach. W ubraniach marki MonsMare nie tylko będzie Ci wygodnie, lecz także dzięki nim wyrazisz siebie. Stawiamy bowiem na personalizację i unikalność naszych projektów. Każdy element, począwszy od samej konstrukcji, poprzez wybór dzianin i haftów, wzoru ilustracji od artysty grafika, aż po detale jak zamki czy kieszenie, został dokładnie przemyślany i oznakowany. Wszystko po to, abyś miał ochotę regularnie sięgać po produkty MonsMare. W nich z pewnością nie pozostaniesz niezauważonym ?

Zapraszamy Cię do świata MonsMare, z nami twórz nowe wspomnienia na lata!